لیست قیمت استابلایزر [آپدیت 1400]

لیست قیمت استابلایزر [آپدیت 1400]

دستگاه استابلایزر یک دستگاه بسیار کاربردی است که وجود آن در بسیاری مکان‌ها ضروری خواهد بود. قیمت استابلایزر به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله به برسی عوامل اصلی قیمت‌گذاری استابلایزرها پرداخته می‌شود. استفاده از استابلایزر در بسیاری مکان‌ها امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر بوده به‌طوری‌که نبود این دستگاه می‌تواند موجب ایجاد خسارت شود. در برخی از موارد نیز این نوسانات ممکن است ایجاد آتش‌سوزی و مشکلات جبران‌ناپذیر دیگری کند.

محتوا پنهان

استابلایزر چیست؟

استابلایزر دستگاهی است که برای کنترل نوسانات برقی مورداستفاده قرار می‌گیرد. در مکان‌هایی که همواره نوسانات برق وجود دارد، برای پیشگیری از ایجاد خسارت در لوازم برقی از دستگاه‌های استابلایزر استفاده می‌شود. این دستگاه شباهتی با دستگاه محافظ برق که در بسیاری از خانه‌ها استفاده می‌شود دارد. اما از بسیاری جهات نیز با آن متفاوت بوده و مزیت‌های فراوانی نسبت به آن دارد.

استابلایزر نوعی سیستم تثبیت جریان و نوسانات برق است. در برخی از مدل‌ها از طریق صفحه‌نمایش نصب شده بر روی دستگاه می‌توان عدد ولتاژ برق موردنیاز را تعیین کرد.

استابلایزر چیست ؟ بررسی جامع بهترین استابلایزر و تفاوت آنها

به‌این‌ترتیب دستگاه مانع ورود ولتاژهای کمتر و یا بیشتر خواهد شد. استفاده از استابلایزر می‌تواند از بروز خسارات سنگین ناشی از سوختن لوازم برقی پیشگیری کند.

به‌طورکلی سه نوع استابلایزر وجود دارد که عبارت‌اند از:

  • تثبیت‌کننده‌های ولتاژ رله
  • تثبیت‌کننده‌های ولتاژ سرور
  • تثبیت‌کننده‌های ولتاژ ثابت

 

علل تأثیرگذار بر قیمت استابلایزر

تفاوت در مدل‌ها و همچنین نوع کارایی استابلایزرها می‌تواند تعیین‌کننده قیمت این دستگاه باشد. برخی از دستگاه‌های استابلایزر می‌توانند از قطعی برق جلوگیری کنند.

این نوع دستگاه‌ها دارای باطری‌های ذخیره‌سازی نیرو بوده و در زمان‌های قطعی برق، جریان برق موردنیاز مکان موردنظر را تأمین می‌کنند.

همچنین برخی از این دستگاه‌ها نیز دارای قابلیت صرفه‌جویی در برق هستند و با استفاده از آنها میزان مصرف انرژی برق را تا میزان زیادی کاهش داد.

در برخی از دستگاه‌های استابلایزر به‌جای هسته آلومینیومی از هسته مسی استفاده می‌شود که این عامل نیز می‌تواند بر قیمت تمام شده استابلایزر تأثیر زیادی بگذارد.

مزایای استفاده از مس به‌جای آلومینیوم در استابلایزرها

مزایای استفاده از مس به‌جای آلومینیوم در استابلایزرها

استفاده از مس به‌جای آلومینیوم در هسته استابلایزر می‌تواند مزایای فراوانی داشته باشد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱ سطح خزش پایین

۲ داشتن مقاومت و استحکام بالا

۳ بدون واکنش گالوانیک

۴ بسیار محکم و چدنی است

۵ در برابر اتصالات کوتاه مقاومت بالایی نشان می‌دهد

۶ بسیار کوچک‌تر و سبک‌تر است

۷ دارای عمر طولانی‌تر به نصبت سایر فلزات است

۸ کارایی بالایی دارد

۹ جریان برق را بسیار بهتر توزیع می‌کند

۱۰ هزینه ساخت کمتری خواهد داشت

 

علت تفاوت استابلایزر با محافظ‌های معمولی

استفاده از استابلایزر در بسیاری از موارد مهم و الزامی است. در هنگام نوسانات برقی بسیاری از لوازم‌خانگی گران‌قیمت مانند: تلویزیون، یخچال، کولرگازی، ماشین لباسشویی و…ممکن است دچار آسیب و یا سوختگی شود.

استفاده از محافظ‌های معمولی نمی‌تواند به طور کامل از بروز مشکل پیشگیری کرده و تنها می‌تواند در صورت ایجاد نوسانات برق سیستم را قطع کند.

محافظ برق یا استابلایزر

دستگاه‌های محافظ معمولی معمولاً تنها دارای یک بورد الکترونیکی بوده که در صورت ایجاد نوسان در جریان برق، برق ورودی را قطع کرده و با ایجاد وقفه‌ای دوباره آن را متصل می‌کند.

این در حالی است که با استفاده از استابلایزر می‌توان جریان برق ورودی به ساختمان را در میزان مشخصی تنظیم کرد. همچنین استابلایزرها می‌توانند جریانی مداوم را برای ساختمان برقرار کنند. در صورت قطعی برق، استابلایزر برق موردنیاز ساختمان را برقرار کرده و از ایجاد اشکال در برخی از لوازم مانند یخچال و… جلوگیری می‌کند.

کاربرد استابلایزر

بیشترین کاربرد استابلایزرها در کارخانه‌ها، مجتمع‌های تجاری و مسکونی، خطوط تولید محصولات و… است. در این مکان‌ها استفاده از محافظ‌های برق جوابگو نبوده و لازم است از استابلایزر استفاده شود.

همچنین نوسانات و قطعی جریان برق می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری به خطوط تولید برخی محصولات در کارخانه‌ها بزند. استابلایزرها با تثبیت جریان برق می‌توانند برق شهری را تا میزان زیادی تثبیت کنند.

قیمت استابلایزر به نسبت محافظ برق بالاتر بوده اما در طولانی‌مدت می‌تواند بسیار به‌صرفه باشد و میزان مصرف برق را نیز تا حدودی کاهش دهد.

همچنین طول عمر استفاده از استابلایزر به نصبت محافظ‌های معمولی بسیار بیشتر بوده و می‌توان تا مدت‌ها بدون هیچ مشکلی از این دستگاه‌ها استفاده کرد.

 

قیمت حدودی استابلایزرهای ولتاژ

قیمت استابلایزر باتوجه‌به ساختار و اجزای تشکیل‌دهنده آن می‌تواند متغیر باشد. همچنین نوسانات بازار و کارخانه سازنده دستگاه استابلایزر نیز در تعیین این قیمت دخیل است. به‌طورکلی می‌توان قیمت این دستگاه‌ها را به این صورت بیان کرد:

مدل استابلایزر ظرفیت خروجی ولتاژ قیمت
استابلایزر هوشمند ۷۰۰۰ ولت آمپر ۲۲۰ 10٫۹3۰ هزار تومان
استابلایزر دیجیتالی ۱۰۰۰ ولت آمپر ۲۲۰ ۱٫۲۵۰ میلیون تومان
استابلایزر هوشمند 10.000ولت آمپر ۲۲۰ 12.200میلیون تومان
استابلایزر هوشمند 14.000ولت آمپر ۲۲۰ ۱8/800 هزار تومان
استابلایزر دیجیتالی ۳٫۰۰۰ ۲۲۰ ۲٫۵۰۰ میلیون تومان
استابلایزر دیجیتالی 2.000ولت آمپر ۲۲۰ ۲ میلیون تومان
استابلایزر هایبرید دیجیتال 25.000ولت آمپر ۲۲۰ ۵۴ میلیون تومان

(مرجع قیمت‌ها وب‌سایت دیجی‌کالا است)

 

کلام آخر

استابلایزر یکی از کاربردی‌ترین دستگاه‌های الکترونیکی در بسیاری مکانهاست که برای جلوگیری از نوسانات برقی استفاده می‌شود.

با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توان جریان ورودی برق را تنظیم کرد و از ایجاد خسارت ناشی از نوسانات برق جلوگیری به عمل آورد.

استابلایزرهای بزرگ در مکان‌هایی مانند کارخانه‌ها و مجتمع‌های مسکونی و تجاری کاربرد فراوان داشته و از ایجاد مشکلات ناشی از کم و یا زیادشدن جریان ورودی برق جلوگیری می‌کند.

از مدل‌های کوچک‌تر استابلایزرها نیز می‌توان در منازل مسکونی استفاده کرد. با استفاده از استابلایزر می‌توانید از ایجاد خسارت در لوازم‌خانگی گران‌قیمت نظیر کولرگازی، یخچال، کامپیوتر و… جلوگیری کرد.

قیمت استابلایزر باتوجه‌به ظرفیت آن متفاوت خواهد بود. استابلایزرها در مقایسه با دستگاه‌های محافظ برق معمولی از قیمت بالاتری برخوردارند اما باتوجه‌به میزان کارایی و مزیت‌های فراوان آن می‌توان خرید استابلایزر را کاری هوشمندانه و به‌صرفه دانست.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.