راهنمای خرید استابلایزر و مهمترین نکات در انتخاب آن

راهنمای خرید استابلایزر  و مهمترین نکات در انتخاب آن

 

استابلایزر و ترانس اتوماتیک در توان‌های مختلف و با تکنولوژی‌های متفاوت عرضه می‌شوند. از نظر کاربرد نیز گستره وسیعی از انواع مصرف‌کننده‌ها وجود دارند که نیازمند ترانس اتوماتیک و استابلایزر هستند. راهنمای خرید استابلایزر به شما کمک می‌کند با مهمترین نکات پیش از انتخاب استابلایزر و ترانس اتوماتیک آشنا شوید.

 

 

راهنمای خرید استابلایزر و ترانس اتوماتیک

 

پیش از خرید استابلایزر و ترانس اتوماتیک، می‌بایست فاکتورهای گوناگونی را مورد بررسی قرار داد.

 

 

 سه فاز یا تک فاز

 استابلایزر و ترانس اتوماتیک را برای مصرف‌کننده تک فاز می‌خواهید یا سه فاز؟ معمولا اغلب کاربردهای خانگی و اداری تک فاز هستند و بیشتر کاربردهای صنعتی و کشاورزی، به استابلایزر سه فاز و صنعتی نیاز دارند.

به منظور سهولت در انتخاب، جدول راهنمای خرید استابلایزر تک فاز و جدول راهنمای خرید استابلایزر سه فاز  گرد آوری شده است. این جداول می‌تواند به شما کمک کنند تا در زمان کوتاه به نتیجه دلخواه برسید.

 

قدرت

توان دستگاه مورد نیاز را تشخیص دهیم. مجموع توان مصرفی تجهیزات را با توجه به مشخصات فنی آنها جمع کنید. پیشنهاد می‌شود ترانس اتوماتیک یا استابلایزر مورد نظر خود را 30 درصد بالاتر از توان محاسبه شده انتخاب نمایید. برای محاسبه مجموعه توان تجهیزات می توانید از دفترچه راهنمای آنها قبل از خرید استابلایزر استفاده کنید. همچنین می توانید از پلاک مشخصات فنی روی تجهیزات استفاده کنید.

 

راهنمای خرید استابلایزر و انتخاب ترانس اتوماتیک- توان

 

 دامنه جبران‌سازی

دامنه کاری ترانس اتوماتیک یا استابلایزر مورد نظر در چه بازه‌ای باشد؟

منظور از این پرسش آن است که ولتاژ برق شما تا چند ولت افت می‌کند. یا اگر افزایش بیش از اندازه دارد، تا چند ولت بالا می‌رود. برای پاسخ به آن، می‌بایست حداکثر میزان افت یا افزایش ولتاژ برق خود را بدانید تا ترانس اتوماتیک یا استابلایزری تهیه کنید که در این محدوده بتواند کار کند و ولتاژ را تثبیت نماید. هر چه افت ولتاژ بیشتری داشته باشید، لازم است دستگاهی خریداری نمایید که دامنه جبران‌سازی بازتری دارد. یا مثلا اگر در منطقه شما تنها افت ولتاژ وجود دارد، دستگاهی را تهیه کنید که تنها افت ولت ولتاژ را جبران می‌کند. برای راهنمایی بیشتر میتوانید با کارشناسان ما از طریق تلفن ۱۱-۱۰ ۳۵۰ ۷۷۰ ۰۲۱ در تماس باشید.

 

حساسیت بار

ترانس اتوماتیک یا استابلایزر می‌بایست برخوردار از کدام تکنولوژی باشد و تنظیم ولتاژ را با چه دقتی انجام دهد تا بهترین شرایط برای کارکرد ایده‌آل مصرف‌کننده‌های متصل به آن فراهم شود؟ آیا ترانس اتوماتیک با ساختار رله‌ای و ویژگی‌ها و محدودیت‌های آن و البته قیمت کم‌تر، برای کاربرد شما کافی است یا می‌بایست استابلایزرهای سوئیچینگ فوق دقیق را به کار ببرید؟

برای راهنمای خرید استابلایزر به طور کلی می‌توان گفت:

برای کاربردهای خانگی و اداری، ترانس اتوماتیک با ساختار رله‌ای کاملا مناسب و پاسخگوست. برای کاربردهای حساس پزشکی، آزمایشگاهی، ابزار دقیق و صنعتی استابلایزرهای فوق دقیق با فناوری سوئیچینگ پیشنهاد می‌شود.

اگر تجهیز خاصی دارید که حساسیت آن را نمی دانید، دفترچه راهنمای آن را قبل از خرید استابلایزر مطالعه کنید یا از طریق واتساپ برای کارشناسان ما پیام بگذارید تا راهنمایی کنند یا با شما تماس بگیرند.

 

خدمات پس از فروش

از آنجا که ترانس اتوماتیک و استابلایزر از جمله تجهیزات نه چندان آشناست، لذا برای خرید آن مشاوره با کارشناسان خبره که بدون جانبداری، تجربیات و دانش خود را در اختیار خریداران قرار می‌دهند از اهمیت بالایی برخوردار است.

راهنمای خرید استابلایزر تنها شامل نکات فنی نمی‌شود. مساله اساسی دیگر مساله خدمات پس از فروش کالاست.

ترانس اتوماتیک و استابلایزر همچون هر وسیله دیگری در درازمدت نیازمند تعمیرات و نگهداری است. البته دوره زمانی بازرسی دستگاه با توجه به شرایط برق و تکنولوژی به کار رفته در دستگاه متفاوت است. استابلایزرهای سروو موتور دار پُر استهلاک‌ترین ساختار و استابلایزرهای سوئیچینگ کم استهلاک‌ترین ساختارهای موجود در بازار هستند. از این رو خرید دستگاه از سازنده‌های شناسنامه‌دار داخلی با تضمینی که برای خدمات پس از فروش در اختیار خریداران می‌دهند، بسیار بایسته و منطقی است.

 

راهنمای خرید استابلایزر و انتخاب ترانس اتوماتیک- خدمات

روش کنترل ولتاژ

یکی از نکات بسیار مهم این است که محصولاتی انتخاب نمایید که روش کار آن بر مبنای کنترل سطح ولتاژ خروجی دستگاه باشد. برخی نمونه‌های ترانس اتوماتیک و استابلایزر، بر اساس خواندن ولتاژ ورودی کار می‌کنند. اشکال آنها در این است که چنانچه در مدار داخلی دستگاه ایرادی پدید آید که در اثر آن سطح ولتاژ خروجی از بازه مجاز خارج شود، دستگاه متوجه خرابی پدید آمده و خروج ولتاژ از بازه مناسب نمی‌شود. درنتیجه ولتاژ بیش از حد بالا یا بیش از حد پایین می‌تواند برای مصرف‌کننده‌های متصل، آسیب‌زا باشد. بنابراین اکیدا توصیه می‌شود، دستگاهی خریداری نمایید که روش کار آن بر اساس خواندن و کنترل سطح ولتاژ خروجی است. تا هرگونه خرابی دستگاه که منجر به نامناسب شدن ولتاژ خروجی می‌شود، تشخیص داده شده و ولتاژ خروجی قطع شود.

 

 

 

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسترسی سریع


مشاوره آنلاین در واتساپ

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

خانم آوَر

کارشناس فروش

خانم آوَر

آقای محمدی

کارشناس فروش

آقای محمدی

درباره ما


ریزپردازان مدار سبز با داشتن تیمی متخصص و مجرب و برخورداری از دانش روز، خلاقیت و نوآوری توانسته ظرف مدت کوتاهی پس از ورود خود به بازار با ارائه محصولاتی با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، سهم قابل توجهی از بازار خصوصا در رابطه با دستگاه های ترانس اتوماتیک را به خود اختصاص دهد و مشتریان همیشگی و فروشندگان مشتاق برای فروش محصولات خود داشته باشد.

logo-samandehi