پژوهش‌های ژرف و موشکافانه تیم طراحی شرکت ریزپردازان مدار سبز و دانش اندوزی چندین ساله ایشان در زمینه الکترونیک قدرت و به ویژه ترانس‌های اتوماتیک و استابلایزرها، تجربه‌ای پربار به ارمغان آورده است. شناخت کاستی‌ها و توانمندی‌های دستگاه‌های موجود و آگاهی همه جانبه از نیاز کاربران، ما را بر آن داشت تا طرح نوینی بر اساس فناوری روز دنیا و با هدف جبران همه کم‌بودهای ساختارهای موجود و نمایاندن محصولی روزآمد با ویژگی‌های برجسته و دوام بالا که ساخت آن پیشینه‌ای نداشته، پدید آوریم. دست‌آورد این کنکاش نوآورانه، تکنولوژی یگانه‌ای شد که همانند آن در هیچ یک از ترانس‌های اتوماتیک موجود در بازار کشور (تولید داخل یا وارداتی) نمی‌باشد و برای نگاهداشت حقوق مالکیت صنعتی، این ساختار در اداره ثبت اختراعات به شماره ۷۲۵۰۸ مورخ ۰۱/۰۹/۱۳۹۰ به ثبت رسیده است. ساختار پیاده شده به گونه‌ای است که در کنار افزایش چشمگیر دوام و طول عمر سیستم، توانایی گسترش به به توان‌های بالاتر نیز دارد و بر اساس آن شرکت ریزپردازان مدار سبز می‌تواند دستگاه‌های سفارشی با توان جریان دهی تا چند صد آمپر نیز بسازد. همچنین ویژگی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دستگاه با گذشت چندین سال از شروع ساخت و بر اساس بازخورهای دریافت شده از سوی خریداران به روز رسانی شده و تولیدات کنونی می‌توانند در شرایط مختلف بار و برق شبکه کارآیی دلخواهی داشته باشند.

در ادامه ویژگیهای منحصر به فرد فن‌آوری به کار رفته در ترانس‌های اتوماتیک پُرنیک بیان شده‌اند.

خروجی برق کاملا پیوسته

یکی از ویژگیهای منحصر به فرد ترانس‌های اتوماتیک پُرنیک خروجی برق کاملا پیوسته آن می‌باشد. در ترانس‌های اتوماتیک رله‌ای متداول در بازار، در لحظه تغییر تپ ترانس، مدتی بریدگی در ولتاژ خروجی دستگاه ایجاد می‌شود. هرچه میزان بار ترانس بیشتر باشد، این بریدگی نیز موثرتر خواهد بود. وجود این بریدگی علاوه بر اینکه می‌تواند با ایجاد اختلال در عملکرد تجهیزات کامپیوتری همراه باشد، با ایجاد تنش شدید الکتریکی روی رله‌های سیستم، از طول عمر مفید آنها کاسته و کارآیی دستگاه را برای تغذیه بارهای سلفی کاهش می‌دهد. تکنولوژی کاملا متفاوت و جدید به کار رفته در ترانس‌های اتوماتیک پُرنیک باعث می‌شود ولتاژ خروجی کاملا پیوسته باشد. به این ترتیب این دستگاه قادر به تغذیه بارهای حساس کامپیوتری می‌باشد. همچنین این تکنولوژی با حذف کامل تنش‌های الکتریکی از رله‌های سیستم منجر به عمر طولانی دستگاه می‌شود. این ویژگی، این ترانس را برای تغذیه بارهای سلفی و موتوری پر مصرف مثل انواع کولر گازی و پمپ‌های کف‌کش، بسیار کارآمد و متمایز می‌سازد. یکی دیگر از دستاوردهای این تکنولوژی امکان اصلاح ولتاژ در لحظه عبور از صفر ولتاژ است. به این ترتیب از اعمال هرگونه تنش الکتریکی اضافه به مصرف کننده‌های برقی جلوگیری می‌شود. ضمنا کاهش یا افزایش ولتاژ خروجی ناشی از هر بار تغییر تپ ترانس، در ۲ مرحله در خروجی ظاهر می‌شود. در نتیجه، تغییر ولتاژ خروجی نرم‌تر شده و این محصول از این لحاظ از تمام تجهیزات مشابه متمایز می‌گردد.

 

حفاظت حرارتی

یکی از ویژگیهای منحصر به فرد ترانس‌های پُرنیک، امکان تحویل جریان بیش از حد نامی دستگاه است. اضافه جریان تا زمانی که منجر به داغ شدن دستگاه نشده، مجاز می‌باشد. به این ترتیب توان راه اندازی دستگاه بالغ بر سه برابر توان نامی آن است. سایر ترانس‌های موجود در بازار جریان بار متصل شده را اندازه گرفته و به محض عبور آن از سطح تعیین شده خروجی را قطع می‌کنند.

از آنجا که ترانس‌های پُرنیک نسبت به جریان‌های راه اندازی و اضافه جریان هیچ‌گونه حساسیتی ندارند، لذا در این دستگاه‌ها کنترلی برای محدود کردن جریان کشیده شده از ترانس وجود ندارد. تنها محدودیت برای جریان کشی بیش از حد از دستگاه، محدودیتهای حرارتی است. به این ترتیب که چنانچه جریان بیش از حد برای مدت طولانی از دستگاه کشیده شود، اضافه جریان به تدریج باعث بالا رفتن دمای سیستم می‌شود. با عبور دما از مرز ۸۰ درجه فن به طور خودکار شروع به کار می‌کند. چنانچه اضافه جریان برطرف نشود، با عبور دما از مرز ۱۰۰ درجه، دستگاه اعلان هشدار صوتی اضافه حرارت می‌کند. چنانچه اضافه جریان ادامه پیدا کند و دمای ترانس از مرز ۱۲۰ درجه سانتیگراد عبور کند، دستگاه برای حفاظت از خود برق خروجی را قطع کرده و تا خنک شدن کامل دستگاه، برق را وصل نخواهد کرد.

 

تنظیم حساسیت

در بسیاری از موارد که سیم انتقال برق بلند می‌باشد و نیز جریان راه اندازی مصرف کننده، زیاد است، (نمونه بارز آن پمپ چاه است که با یک سیم بلند به کنتور برق وصل می‌شود.) در لحظه راه‌اندازی، افت ولتاژ شدیدی ایجاد می‌شود. در بسیاری از این موارد، ترانس‌های متداول موجود در بازار بلافاصله با مشاهده افت ولتاژ شدید، خروجی خود را قطع می‌نمایند. ترانس‌های اتوماتیک پُرنیک با قابلیت تنظیم حساسیت این امکان را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که با توجه به شرایط برق تغذیه کننده و ویژگیهای بار، میزان حساسیت دستگاه را به نوسانات برق تنظیم نماید. همچنین با این ویژگی امکان تنظیم سرعت جبران نوسانات برق، فراهم است.

 

تنظیم سطح ولتاژ خروجی

در مواردی از جمله وجود فاصله زیاد بین خروجی ترانس اتوماتیک تا تجهیزات مصرف کننده برق، بهتر است سطح ولتاژ خروجی ترانس اتوماتیک افزایش یابد تا افت ولتاژ روی سیمهای خروجی نیز جبران شود. همچنین در صورتی که تنها یک یا چند دستگاه کولر گازی در خروجی ترانس قرار گرفته، افزایش ولتاژ خروجی به عملکرد بهتر آنها می‌انجامد. ترانس اتوماتیک پُرنیک امکان تنظیم سطح ولتاژ خروجی در بازه ۲۲۰ تا ۲۳۰ ولت را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

 

تنظیم حداقل ولتاژ

در ترانس‌های اتوماتیک پُرنیک به منظور فراهم آوردن تسهیلات هر چه بیشتر برای کاربر، امکان تنظیم حداقل ولتاژ کاری دستگاه در نظر گرفته شده است. کاربر می‌تواند با ورود به منوی تنظیمات سیستم، حداقل ولتاژ کاری دستگاه را تنظیم نماید.

 

تنظیم زمان تاخیر

در برخی لوازم خانگی پس از قطع لحظه‌ای ولتاژ و وصل شدن آن، روشن و خاموش شدن وسیله برقی می‌تواند همراه با آسیب باشد. برخی از آنها می‌بایست برای چند دقیقه خاموش بمانند (همانند یخچال، فریزر و کولرگازی) و برای پاره‌ای، چند ثانیه نیز بس است (همچون سیستم‌های دیجیتال و روشنایی). ترانس اتوماتیک پُرنیک با فراهم کردن گزینه تنظیم زمان تاخیر بین ۳۰ تا ۳۰۰ ثانیه، کاربر را توانا می‌سازد تا با توجه به لوازم برقی وصل شده به دستگاه، درنگ نخست را گزینش نماید.

 

دو فاز شدن برق

به دلایل مختلف از جمله قطع شدن سیم نول، اتصال فاز به نول و بسیار عوامل دیگر، برق تک فاز شبکه، دو فاز شده و به جای ۲۲۰ ولت برابر ۴۰۰ ولت می‌شود. این ولتاژ بالا در کسر بسیار کوچکی از ثانیه و در شرایطی که هیچکدام از محافظهای برق قادر به تشخیص آن نیستند، آسیب جدی و مخربی را به وسایل برقی وارد می‌کند. ترانس‌های پُرنیک دو فاز شدن برق ورودی را در زمانی کمتر از ۱ میلی ثانیه تشخیص داده و برق خروجی را قطع می‌کنند. پس از رفع مشکل، دستگاه بدون هیچ آسیبی عملکرد عادی خود را از سر می‌گیرد.

برخورد صاعقه

یکی از حوادث بسیار جدی در مورد برق تغذیه منزل، برخورد صاعقه با خطوط انتقال نیروست. برخورد صاعقه با ولتاژ چندین هزار ولتی در مدت چند ده میکرو ثانیه باعث خرابی تمامی تجهیزات برقی منزل می‌شود. متاسفانه اغلب محافظ‌های برق رایج در بازار قابلیت حفاظت در برابر صاعقه را نداشته و نمی‌توانند مانع آسیب رسیدن به دستگاه مصرف کننده برق شوند. ترانس‌های پُرنیک مجهز به ادوات جذب انرژی صاعقه بوده و از وسایل برقی محافظت می‌کنند.

نمای ظاهری

ترانس اتوماتیک پُرنیک با ظاهری زیبا، حجم کم و راندمان بالا، به راحتی می‌تواند در کنار سایر لوازم منزل یا اداره قرار گیرد. پانل دیجیتالی آن علاوه بر نمایش ولتاژ برق شهر، وضعیت کاری دستگاه و پیغام‌های مختلف را نمایش می‌دهد.

دسترسی سریع


درباره ما


ریزپردازان مدار سبز با داشتن تیمی متخصص و مجرب و برخورداری از دانش روز، خلاقیت و نوآوری توانسته ظرف مدت کوتاهی پس از ورود خود به بازار با ارائه محصولاتی با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، سهم قابل توجهی از بازار خصوصا در رابطه با دستگاه های ترانس اتوماتیک را به خود اختصاص دهد و مشتریان همیشگی و فروشندگان مشتاق برای فروش محصولات خود داشته باشد.

logo-samandehi