ترانس برق خانگی – چرا؟

امروزه لوازم خانگی یکی از اجزای اساسی برای برخورداری از یک زندگی آرام هستند و نبود هر کدام یا آسیب دیدن آنها می‌تواند بخشی از زندگی را کند یا دچار اختلال کند. از این رو حفاظت و نگهداری از آنها برای تداوم آسایش و پیشگیری از صرف هزینه‌های سنگین برای تعمیر لوازم آسیب دیده اهمیت ویژه‌ای دارد. در ادامه ارتباط این موضوع با ترانس برق خانگی شرح داده می‌شود.
اکثر کارخانجات سازنده لوازم خانگی، موتور و بخشهای الکترونیکی اصلی محصولات خود را بر مبنای برق با ولتاژ ۲۲۰ولت طراحی و تولید می‌کنند. حال آنکه در بسیاری از نقاط کشور ما، ولتاژ برق شبکه به ندرت ۲۲۰ ولت می‌شود و لوازم برقی خانگی در معرض نوسان دائمی ولتاژ قرار می‌گیرند. نتیجه‌ی کارکرد طولانی مدت دستگاه‌های برقی با ولتاژهایی غیر از مقدار استاندارد، افت کارایی آن، مصرف برق بیشتر و در بیشتر موارد نیم‌سوز شدن موتور یا سوختن مدار تغذیه خواهد بود. نکته‌ی حائز اهمیت این است که گارانتي لوازم خانگي، شامل آسيب بر اثر نوسان برق نمي‌شود. نکته اینجاست که بهای یک دستگاه ترانس برق خانگی با کیفیت با دو سال ضمانت بی قید و شرط از هزینه‌ای که می‌بایست برای تعمیر مدارهای یک ماشین لباسشویی یا ظرفشویی یا یخچال فریزر که بر اثر نوسان برق آسیب دیده‌اند به مراتب کمتر است. هزینه‌های تعمیر جدای از دردسرها، اتلاف وقت و هزینه‌های رفت و برگشت کالا برای انجام تعمیرات است. به همین علت استفاده از یک ترانس برق خانگی نه تنها منطقی، بلکه ضروری به‌نظر می‌رسد.
همچنین بسیاری از مردم تفاوت زیاد میان ترانس‌ برق خانگی و محافظ‌های برق را نمی‌دانند. نکته‌ی حائز اهمیت آن است که حتي بهترين محافظ‌های موجود در بازار هم، برق با ولتاژ ۱۷۵ به بالا را مناسب شناخته و به لوازم برقي‌ می‌رسانند و همين ولتاژ برق به سادگي به مصرف کننده‌ها آسيب مي‌زند. پس عملا محافظ برق به‌درد بخور وجود ندارد. برای درک بهتر تفاوت این دو دستگاه، میتوانید به مقاله‌ی ‘محافظ برق یا ترانس اتوماتیک و استابلایزر’ مراجعه نمایید.
بهره بردن از یک ترانس برق خانگی یا استابلایزر، نظارت همیشگی و پیوسته‌ای بر ولتاژ ورودی دستگاه‌های برقی در پی خواهد داشت و هرگاه ولتاژ از بازه‌ی مناسب خارج شود، این افت یا افزایش ولتاژ توسط ترانس برق اتوماتیک جبران خواهد شد و دستگاه‌های برقی همواره با برق مناسب کار می‌کنند و سلامت آنها به عنوان عنصر مهمی در زندگی همگان، تضمین خواهد شد.
به پشتوانه‌ی دانش متخصصین و مهندسین شرکت ریزپردازان مدار سبز، ترانس اتوماتیک پُرنیک، مناسب برای انواع مصارف اعم از برق سه فاز با کاربردهای صنعتی، کارگاهی یا گلخانه‌ای و برق تک فاز با کاربردهای خانگی، اداری یا تجاری است. همچنین استابلایزرهای سری XI که یکی از پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین استابلایزرهای حال حاضر دنیا و جزو یکی از بزرگترین افتخارات مهندسین این مجموعه محسوب می‌شود، توانایی بکارگیری در کاربردهای حساس و خاص مانند صنایع پزشکی، آزمایشگاهی، ابزار دقیق و صنایع نظامی را با دقت بسیار بالا و ویژگی‌های منحصر به فرد دارا می‌باشد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا علاقمند به گفتگو در این زمینه هستید؟
نظرات حود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...